MEDIA O NAS

04

MEDIA O NAS

PRAWO KARNE

Poniżej prezentujemy publikacje medialne dotyczące spraw prowadzonych przez prawników naszej kancelarii.

WirtualnaPolska.pl: Bezpodstawnie aresztowany adwokat Roman Mirek walczy o zadośćuczynienie

Roman Mirek, katowicki adwokat, spędził dziewięć miesięcy w areszcie. Trafił tam z powodu pomówień – teraz domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania. Będzie walczył o ponad milion złotych.

Zobacz publikację.

Dziennik Zachodni: Nie było najmniejszego powodu by bladym świtem posyłać po mnie ABW – wywiad z mecenasem Romanem Mirkiem

Z bezsilności mówiłem do prokuratora, że w czasach stalinowskich pewnie jeszcze lałby mnie nogą od krzesła – przypomina katowicki adwokat Roman Mirek. Domaga się odszkodowania..

Zobacz publikację.

Onet.pl: Adwokat domaga się odszkodowania za 9 miesięcy aresztu

Roman Mirek został zatrzymany w maju 2006 r. przez ABW. Zarzucono mu, że powołując się na wpływy w sądzie i prokuraturze usiłował wyłudzić od aresztowanego wcześniej śląskiego barona paliwowego Henryka M. 2 mln zł za pomoc w uchyleniu aresztu. Miał też – według śledztwa – nakłaniać go do składania fałszywych zeznań.

Zobacz publikację.

Wyborcza.pl: Adwokat domaga się odszkodowania za 9 miesięcy aresztu

Katowicki adwokat Roman Mirek, któremu prokuratura zarzucała m.in. wyłudzenie 2 mln zł od śląskiego „barona” paliwowego, domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania za 9 miesięcy spędzonych w areszcie. Roszczenia przekraczają milion zł – podała reprezentująca go kancelaria.

Zobacz publikację.

Dziennik Zachodni: Adwokat z Katowic walczy o dobre imię i milionowe zadośćuczynienie

Po aresztowaniu w 2006 roku pod zarzutem korupcji był długi proces i wreszcie jest uniewinniający wyrok. Do sądu w Gliwicach właśnie wpłynął pozew mecenasa Mirka o odszkodowanie i zadośćuczynienie za poniesione straty moralne i finansowe. Pomówił go m.in. skazany w największej w regionie aferze paliwowej, Henryk Musialski, ulubieniec bluesa.

Zobacz publikację.

Rzeczpospolita: Adwokat domaga się odszkodowania za 9 miesięcy aresztu

Katowicki adwokat Roman Mirek, któremu prokuratura zarzucała m.in. wyłudzenie 2 mln zł od śląskiego „barona” paliwowego, domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania za 9 miesięcy spędzonych w areszcie. Roszczenia przekraczają milion zł.

Zobacz publikację.

KONTAKT

Kancelaria Adwokacka Duraj Reck i Partnerzy

ul. Gliwicka 5, 40-079 Katowice

tel:  +48 32 253-90-11

      +48 32 703-99-59

fax:       +48 32 253-04-76

e-mail: office@durajreck.com